Gdzie zamontować LPG ?

Gaz LPG jest tani w stosunku do innych paliw, rzetelnie wykonana instalacja jest zdrowa dla silnika, mając instalację gazową możemy jednorazowo przejechać więcej kilometrów… te i inne fakty skłaniają ku temu, by montować instalacje gazowe w samochodach. Ponadto koszt instalacji gazowej przy obecnych różnicach w zakupie LPG i benzyny powoduje, że koszt montażu szybko się zwraca. W takim razie nie ma się nad czym zastanawiać i należy jak najszybciej zamontować sobie LPG w samochodzie. Tylko co, gdzie i ile to potrwa ?

Otóż na rynku instalacji LPG aktualnie widnieje wiele producentów tychże systemów. Rzetelny serwis uświadomi nas o plusach i minusach instalacji danej marki. Jednak niezmiennie, od kilku lat w czołówce najlepszych instalacji gazowych przoduje firma BRC. Chodzi tu oczywiście o jakość instalacji, wygodę w użytkowaniu i jasne zasady serwisowania, ale nie tylko… na instalacje tej marki udzielana jest rzecz jasna dwuletnia gwarancja (wynikająca z resztą z praw unii europejskiej), ale jest to gwarancja bez limitu kilometrów. Instalacje BRC są systemami z wyższej półki, jeśli chcemy jeszcze parę lat pojeździć naszym autem jest to strzał w dziesiątkę. Natomiast jeśli przewidujemy wspólną podróż z naszym aktualnym pojazdem jeszcze przez rok to spokojnie możemy dopytać w serwisie o inne instalacje, innych marek – tańszych. Jednak nie szukajmy tych najtańszych rozwiązań – przecież nie chcemy by ten rok doprowadził nas do całkowitego osiwienia.

No dobrze, zatem poczytaliśmy, podzwoniliśmy, nagromadziliśmy masę informacji odnośnie co chcemy zamontować – i co dalej ? Teraz szukamy odpowiedniego miejsca do montażu naszej instalacji. Instalacja gazowa bezpośrednio pracuje z sercem naszego auta – silnikiem, dlatego w tym temacie musimy zrezygnować z wyboru warsztatu „za rogiem”. Oczywiście nikt nie powiedział, że właśnie ten warsztat nie montuje rzetelnie i precyzyjnie. Przede wszystkim dowiedzmy się od kiedy montuje instalacje gazowe. Doświadczenie jest tu naprawdę ważne. Dzięki temu żadna marka nie będzie dla serwisu zaskoczeniem i nie będziemy skazani na fuszerkę. Zatem wybierajmy serwisy LPG z doświadczeniem i z dobrymi opiniami na forach i wśród znajomych.