Kupić auto z gazem czy bez ?

Kupując nowe auto zdecydowanie wiele osób sprawdza, czy samochód ma już instalację LPG. Wielu osobom wydaje się także, że jest to dobry pomysł – kupić już auto z instalacją gazową. Jeśli kupujemy auto z instalacją, która jest jeszcze na gwarancji, a przeglądy wykonywane były w odpowiednim momencie to jest to jak najbardziej dobry pomysł. Jednak kiedy kupujemy samochód od osoby, która nam nawet nie jest w stanie powiedzieć jakiej marki jest to instalacja… to zastanówmy się jak dawno ona musiała być montowana. Prawdopodobnie lada moment będzie trzeba wymienić zbiornik lub zainwestować w przedłużenie homologacji.

Pamiętajmy też, że kupując auto używane jest ono nieco zużyte, mniej lub bardziej. Tak samo zużywa się instalacja gazowa. Jej sprawność jest bardzo ważna, gdyż odpowiedzialna jest za wtrysk gazu do silnika, czyli serca samochodu. Wszelkie elementy bezpośrednio wpływające na pracę silnika powinny być dokładnie sprawdzone przed zakupem auta.

Konkluzja jest taka, że lepiej jest kupić samochód bez instalacji gazowej i samemu ja wybrać, a następnie wybrać warsztat w którym ją zamontujemy. Wiadomo, że większość z nas kupuje auto po to by pojeździć nim przez co najmniej kilka lat. Nowa instalacja gazowa zapewni nam nie tylko optymalne oszczędności , ale i większy komfort jazdy.