Samodzielne tankowanie LPG

Po spotkaniu urzędników z Ministerstwa Transportu oraz resortu gospodarki, które odbyło się 13.07.2012 roku, opracowano zakres zmian w prawie, które umożliwią wprowadzenie samoobsługi na stacjach LPG.

Już od jakiegoś czasu panują żarliwe rozmowy na temat tego, by gaz LPG użytkownik samochodu mógł tankować samodzielnie. Wymaga to oczywiście dodatkowych zabezpieczeń w formie dokładnych instrukcji postępowania, gdyż nieprawidłowo wykonana czynność tankowania mogłaby doprowadzić do tragedii. Z drugiej strony, jeśli wejdzie w życie możliwość samodzielnego tankowania gazu LPG to możemy jedynie na tym skorzystać.

Po pierwsze możemy liczyć na spadek ceny gazu. Może tak się zdarzyć, gdyż stacje benzynowe nie będą już musiały inwestować w szkolenia swoich pracowników. W takim wypadku wystarczy jeden pracownik, który pomoże zatankować gaz osobie nie radzącej sobie z tą czynnością. Jednakże każdy klient stacji paliw powinien mieć możliwość wyboru czy chce zatankować sam czy też potrzebuje pomocy.

Jeśli chodzi o kolejną korzyść to będzie to też na pewno oszczędność czasu. Ile razy czekamy pod dystrybutorem, aż pracownik stacji będzie miał wolna chwilę na to by zatankować nasz samochód. Dzięki możliwości zatankowania samemu gazu LPG będzie to zajmowało tyle samo ile zatankowanie tradycyjnym paliwem.
W sierpniu bieżącego roku dowiemy się więcej na ten temat. A mianowicie czy zostanie uchwalona decyzja odnoście samodzielnego tankowania gazu LPG.